Mediolan to najbardziej rozpoznawalne miasto w północnych Włoszech. Przez wielu uznawane jest jako stolica mody. Oprócz licznych ekskluzywnych sklepów z markami odzieżowymi takimi jak Prada czy Louis Vuitton miasto ma do zaoferowania piękne zabytki, które warto zobaczyć na żywo. Co należy zwiedzić w Mediolanie? 

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/co-zobaczyc-w-mediolanie-2/

Katedra Duomo St. Maria Nascente di Milano

Monumentalna katedra jest położona w samym sercu Mediolanu. Uznawana jest za jeden z największych kościołów gotyckich na świecie – świątynia ma 157 metrów długości i 93 metry szerokości. Całość była budowana ponad 600 lat. Białą marmurową elewację zdobią liczne rzeźby, gargulce i sterczyny. Wnętrza kościoła są równie imponujące co front świątyni – barwne witraże, dekoracyjne ornamenty i kilkusetletnie dzieła sztuki. Turyści mogą wejść schodami lub wjechać windą na samą górę katedry, z której rozpościera się malowniczy widok na panoramę Mediolanu i dalej oddalony pas Alpów.

Zamek Castello Sforzesco

Mediolański zamek pochodzi z XV wieku. Imponujących rozmiarów ceglana budowla znajduje się w samym centrum miasta na obszernym kwadratowym terenie w anturażu pięknie zaprojektowanej zieleni. Przód zamku zdobi pokaźny mur z narożnymi basztami i centralnie ustawioną wieżą strażniczą. W środku znajduje się ogromny dziedziniec. Dookoła zamku rozciągają się niewielkie muzea i galerie zawierające kolekcje sztuki włoskiej, średniowiecznej, barokowej czy renesansowej. Jednym z najcenniejszych dzieł, które kryje Castello Sforzesco jest niedokończona rzeźba Michała Anioła – Pietà Rondanini. 

Muzeum Pinakoteka Brera 

Muzeum znajduje się na terenie prestiżowego dla Mediolanu placu Palazzo di Brera. Od XIX wieku Pinacoteca di Brera posiada sporą kolekcję włoskiego malarstwa. W zbiorach muzeum można podziwiać między innymi: „Wesele” Rafaela, „Pokłon Trzech Króli” Correggia, „Ostatnią Wieczerzę” Rubensa czy „Pietę” Belliniego. Wcześniej w tym miejscu był klasztor oraz biblioteka narodowa.

Zobacz także: http://www.skarbykaszub.pl/wycieczka-do-pragi-co-warto-zwiedzic/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here