Wynajem jachtów jest dość popularną formą rozrywki i spędzania wolnego czasu. W związku z tym, że jego ceny stają się coraz bardziej przystępne, to coraz więcej osób będzie się na niego decydowało. Niedługo, przestanie być synonimem luksusu, a stanie się po prostu sposobem na spędzenie wakacji. Na co należy zwrócić uwagę, wynajmując jacht?

Liczba osób

Decydując się na czarter jachtów na Sycylii, trzeba przede wszystkim wiedzieć ile osób może wziąć na pokłada dana łódź. Uzależnione jest to od jej gabarytu oraz ilości kajut. W razie, gdy rejs ma trwać kilka dni, to na jachcie musi być wystarczająca ilość miejsc do spania.
Planując wypad większą liczbą osób, trzeba wziąć pod uwagę, że potrzebny będzie większy jacht. Jego cena, również może być większa. Należy być na to bezwzględnie przygotowanym, inaczej podróż może okazać się niemożliwa.

Załoga

Przy wynajmowaniu jachtu, często pojawia się pytanie, czy ma na nim znajdować się sternik, czy nie. Zdecydowanie się na jego usługę podnosi cenę wynajmu. Trzeba też mieć świadomość, że rezygnacja z profesjonalisty oznacza, że ktoś z uczestników wycieczki będzie musiał zająć jego miejsce.

Postawienie na fachowca gwarantuje bezpieczeństwo i spokój w czasie podróży. Oczywiście, by sterować jachtem należy mieć stosowne uprawnienia oraz umiejętności. Nie są one oczywiście wrodzone, wcześniej trzeba odbyć niezbędne szkolenia.

Oprócz sternika, są jachty, które czarteruje się razem z personelem pokładowym, który dba o drobne potrzeby pasażerów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale sporo kosztuje.

Dodatkowe wyposażenie

Wszystkie dodatkowe atrakcje wpływają na cenę czarterowanego jachtu. Zazwyczaj jest ona podawana na dobę, ale czasami można też wynająć go na krótszy czas – 12 godzin. Jest to minimalny czas potrzebny na zwiedzanie okolic Sycylii oraz dostanie się na samą wyspę. Możliwy jest też czarter jachtów na krótszy czas, ale powinien on zostać uzgodniony z właścicielem łodzi.
Wi-fi, pościele i ręczniki uznawane są za standardowe wyposażenie. Warto jednak upewnić się, czy jest tak w rzeczywistości. Jeżeli nie – to ile kosztują te usługi. Dysponując ograniczonymi środkami na czarter jachtów na Sycylię, należy ustalić priorytety oraz rzeczy, z których można zrezygnować, aby zaoszczędzić.

Czarter jachtów na Sycylii proponuje Agencja Żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here