Co to jest cukrzyca i jak się ją leczy? To pytanie, na które odpowiedź zna już sporo osób, niestety. Cukrzyca bowiem już od jakiegoś czasu jest uznana za chorobę cywilizacyjną, a to nie jest optymistyczna wiadomość. No cóż, tak to już jest, że na tym najpiękniejszym ze światów wszystko ma swoją cenę.

Skoro już jesteśmy przy tym temacie, to zastanówmy się nad tym, co to jest cukrzyca i jak się ją leczy. To choroba z grupy zaburzeń metabolicznych, związana bezpośrednio z brakiem produkcji lub działania insuliny. Chory na cukrzycę miewa stany podwyższonego lub obniżonego poziomu cukru, co nie jest dobre dla organizmu. Źle pracująca trzustka nie wydziela odpowiedniej ilości insuliny i to sprawia, że w organizmie następują wahania poziomu cukru. Taki stan nie może pozostawać bez kontroli, dlatego też trzeba regularnie kontrolować poziom glukozy we krwi. Na szczęście w obecnej dobie diabetycy mogą już liczyć nie tylko na nowoczesne leki, ale też mają do dyspozycji glukometry i pompy insulinowe. To bardzo wiele.

Dodajmy w tym miejscu jeszcze, że te najnowsze pompy insulinowe to już naprawdę wysoce zaawansowane urządzenia. I bardzo dobrze, bo diabetyków przybywa. Ze względu na przyczynę i przebieg choroby wyróżnia się: cukrzycę typu 1, typu 2, cukrzycę ciężarnych oraz inne, rzadziej występujące rodzaje. Przy cukrzycy typu 1 trzustka nie produkuje insuliny i dlatego chory musi mieć zainstalowaną pompę, która podaje insulinę. W przypadku cukrzycy typu 2 trzustka wydziela insulinę w małym stopniu i konieczne jest zatem leczenie, które polega na wspomaganiu trzustki właśnie. Trzeba jednocześnie pamiętać o tym, że cukrzyca jako choroba nie jest śmiertelna, ale nieleczona lub nieodpowiednio leczona może wywołać szereg powikłań, które doprowadzają do zgonu.

Na zakończenie niniejszego artykułu zwróćmy jeszcze uwagę na to, że osoby chorujące na cukrzycę mogą zaopatrywać się w potrzebne do leczenia artykuły w specjalistycznych sklepach. Sklep dla cukrzyków diabetyk24.pl to jedna z takich ofert. Wystarczy wejść na stronę sklepu, a szybko przekonamy się, jak wiele oferuje. Szybko, wygodnie i w dobrych cenach. Czegóż chcieć więcej?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here