Chcąc poznać prawdziwie dziką przyrodę i wspaniałe krajobrazy Afryki, koniecznie trzeba wybrać się w podróż do Kenii z logostour.pl. Poznanie z bliska kenijskich plemion, a także ich kultury będzie wspaniałym przeżyciem.

Poznaj uroki Nairobi

Zwiedzanie Kenii oczywiście zaczniesz od stolicy – Nairobi. Na uwagę zasługuje tu budynek parlamentu, mauzoleum pierwszego prezydenta niepodległej Kenii, centrum konferencyjne, ratusz, a także uniwersytet. Koniecznie trzeba odwiedzić skansen Bombas, gdyż to okazja do poznania jak wyglądały tradycyjne wioski Masajów, plemion Kikutu, Taita, Mijikenda, Luo, Kisii. Zobaczysz również pokaz oryginalnych tańców.

Poznaj kulturę Masajów

Będąc w Kenii koniecznie trzeba wybrać się do rezerwatu Masai Mara. Tu można poznać jak żyją Masajowie, posłuchać ich śpiewów, a także zakupić pamiątki. Będąc w rezerwacie koniecznie trzeba wybrać się również na całodniowe safari, by móc podziwiać dzikie zwierzęta, takie jak lwy czy antylopy gnu. Po powrocie do lodge można zasnąć słuchając odgłosów dochodzących z sawanny, co z pewnością będzie dużym przeżyciem dla osób przyzwyczajonych do miejskiego zgiełku.

Park Narodowy Jeziora Nakuru

Na uwagę zasługuje również wizyta w malowniczym Parku Narodowym Jeziora Nakuru. Zobaczysz tu istne ptasie sanktuarium. Ogromne stada flamingów, a także 850 gatunków innych ptaków. Tu także będzie można posłuchać dźwięków różnorodnych ptaków, których nie można usłyszeć w Europie. To prawdziwa gratka nie tylko dla ornitologów. Nocleg i posiłek zaplanowany jest tu w lodge.

Kenia zachwyca malowniczymi krajobrazami, które warto zobaczyć przynajmniej raz na własne oczy. Bogactwo fauny i flory zachwyci każdego mieszkańca Starego Kontynentu. Możliwość obcowania z tutejszą kulturą z pewnością zrewiduje podejście do życia i świata. Warto zagłębić się w bogatej historii i tradycji, a także nabyć ręcznie wykonywaną biżuterię, a także inne rzemieślnicze wyroby wykonywane przez rdzennych mieszkańców Kenii. Wycieczka do Kenii z logostour.pl to trafny wybór.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here