Gra na giełdzie dla wielu osób jest źródłem dodatkowego zarobku, a nawet podstawowym źródłem utrzymania. Dla wielu innych osób z kolei jest źródłem frustracji i straty ogromnej ilości pieniędzy. Wszystko zależy od tego z jakimi umiejętnościami wchodzimy na rynek. Cześć z nas poradzi sobie bezproblemowo, a część niestety popadnie w spore problemy finansowe. Niemniej jednak gra na giełdzie to spora szansa dla wielu osób na osiągnięcie znakomitych sukcesów finansowych. Jak grać na giełdzie?

Jak grać na giełdzie?

Jak grać na giełdzieJako polscy inwestorzy możemy przede wszystkim korzystać z naszej rodzimej giełdy czyli Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Niemniej jednak ruch i fluktuacje cen na nasze giełdzie ostatnimi czasy są dość niewielkie. Ogranicza to znacznie możliwość zarobków przy krótkoterminowych inwestycjach. Aby zarobić trzeba dysponować sporymi poglądami cierpliwości. Niemniej jednak obecnie w dobie globalizacji i powszechnego dostępu do internetu polscy inwestorzy mogą również korzystać z giełd w innych krajach.

Giełdy zagraniczne

Możemy na przykład kupować akcje na giełdzie w Nowym Jorku, Londynie, czy też w Tokio. Nie ma przeciwko temu żadnych techniczny przeciwwskazań. Tak więc możliwości zarabiania jest bardzo dużo. Dodatkowo również możemy przecież grać na giełdach towarowych, czy też na giełdach walutowych. To ile zarobimy będzie zależało od tego, jak dużo ryzyko jesteśmy w stanie ponieść, a także od tego, jakim poziomem wiedzy dysponujemy w danym segmencie rynku.

Jak zarobić na giełdzie?

Jak jest grać na giełdzie, aby zarobić? Oczywiście każdy rynek charakteryzuje się swoimi zasadami, niemniej jednak istnieje kilka prawideł, które odnoszą się zarówno do rynku akcji, walut, czy też do towarów. Przede wszystkim najważniejsze jest dywersyfikacja portfela. Nie wykorzystujemy swojego całego depozytu, czyli kwoty jaką dysponujemy na inwestycję, na pierwszy lepszy instrument finansowy. Cześć  pieniędzy możey przeznaczyć na zakup akcji, część na zakup ropy, a część na przykład na kupno waluty. Wówczas tąpnięcie na jednym rynku nie spowoduje zagłady naszego portfela. Kolejną ważną zasadą jest powstrzymanie się od kupowania na szczytach. Warto natomiast dokonywać zakupów kiedy wykresy dołują.

 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here