Przedmioty wykonywane ręcznie zdecydowanie mają znacznie większą wartość od tych kupowanych. Pamiętajmy, że musimy poświęcić dużo czasu, na wykonanie danego przedmiotu. Zatem podarowanie bliskiej osobie tego typu prezentu będzie zdecydowanie lepsze, niż kupienie mu czegoś. Nie jest problemem w dzisiejszych czasach pójść do sklepu i coś wybrać. Sztuką jest dać nas samych w tym, co zrobimy. Jednak jak zrobić pompon?

Jak zrobić pompon?

Jak zrobić pompon?Nie jest to trudne.Możemy także wiele razy ćwiczyć i ćwiczyć, aż w końcu dojdziemy do wprawy. Przede wszystkim najprościej będzie nam go zrobić z jakiejś grubszej włóczki. Do jego wykonania, nie potrzebujemy wielu rzeczy, ani jakiś konkretnych umiejętności.Będziemy potrzebować dwóch rolek z papieru toaletowego, nożyczek, taśmy i włóczki. Wybieramy taki kolor, jaki chcemy. Możemy także dobrać jakieś świecąc elementy, które dodadzą takiego efektu wow, gdy już skończymy. Taki pompon będziemy mogli później przyszyć do czapki, zrobić breloczek do torebki, kluczy czy też dać kotu do zabawy. Łączymy dwie rolki papieru taśmą albo nie, jeśli nie mamy, nic się nie dzieje. Możemy potrzymać obok siebie obie rolki, następnie zawijamy włóczkę przez szerokość obu tak bardzo, jak tego chcemy.

Jeśli chcemy mniejszego pompona, wystarczy jedna rolka

Kiedy już wystarczająco dużo udało się nam nawinąć, musimy zrobić tak, aby całość się nam nie rozleciała. Przez łączenie obu rolek przeciągamy włóczkę, która będzie miała za zadanie ścisnąć nasz pompon. Kiedy to zrobimy, możemy włóczkę zdjąć i jeszcze mocniej złapać przez środek po to, aby jak najdłużej całość się nam trzymała w szyku. Możemy także już wcześniej przeciąć włóczkę na obu końcach lub po zdjęciu z rolek. Wtedy powstanie nasz pompon. Możemy go także dowolnie przyciąć. Jest to bardzo proste i szybkie rękodzieło, nie wymagające wielu umiejętności. Nawet dziecko jest w stanie sobie z nim poradzić. Oczywiście każdemu może się zdarzyć, że coś nie wyjdzie. Nic się nie dzieje. Nie od razu Rzym zbudowano, warto poćwiczyć aż w końcu otrzymamy taki efekt, jaki chcemy. Koszt wykonania to w głównej mierze cena włóczki. Papier toaletowy i nożyczki z pewnością znajdziemy w każdym domu. Taki oto gotowy pompon możemy użytkować tak, jak chcemy. Podczas robienia możemy go wzbogacić w jakieś błyszczące elementy a nawet koraliki, pamiętajmy jednak, że musimy zrobić guzek, aby nie spadły po przecięciu. Wykonanie jak i czas są szybkie i tanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here