Suche i zniszczone włosy są wynikiem wielu czynników, zarówno tych zewnętrznych, jak i twojego zaniedbania. Kiedy końcówki są rozdwojone, pasma suche, szorstkie i łamliwe, sytuacja jest bardzo trudno. Wiadomo – łatwiej było zapobiegać, niż teraz leczyć. Stan włosów da się poprawić, ale potrzebujesz odpowiednich kosmetyków i… cierpliwości.

Sięgnij po najsilniejszą amunicję

Kiedy już na pasmach widoczne są zniszczenia, trzeba działać szybko i intensywnie. Zwykły szampon nie wystarczy, teraz już potrzebujesz kosmetyków do zadań specjalnych. Skup się na odbudowie włosów i doprowadzenia ich do idealnego stanu poprzez odpowiednią pielęgnację i dedykowane kosmetyki. Na pierwszym miejscu powinna znaleźć się odżywka lub maska.

I to nie byle jaka, ale bananowa maska do włosów Fructis Hair Food. To jeden z najlepszych sposobów, by poprawić stan i kondycję włosów na wielu poziomach. Bananowa maska do włosów gwarantuje odżywienie i nawilżenie, a do tego poprawia wygląd i blask włosów dzięki ogromnej ilości witamin. Na dodatek może być sposobem na zabezpieczenie włosów przed kolejnymi zniszczeniami dzięki zawartości przeciwutleniaczy.

Zrezygnuj z częstego mycia

Bananowa maska do włosów Fructis powinna być stosowana co najmniej raz w tygodniu. W czasie wytężonej walki ze zniszczonymi włosami warto nakładać ją nawet przy każdym myciu, ale znów jego intensywność warto zmniejszyć. Wiele z nas myje włosy nawet codziennie. Jest to w porządku, pod warunkiem że pasma nie są zniszczone i suche.

Intensywne tarcie podczas mycia i wycierania, kontakt z wodą i szamponem – to może je jeszcze bardziej niszczyć, zwłaszcza na poziomie struktury. Wtedy zamiast poprawiać kondycję włosów, często pogarszasz ich wygląd.

Pokochaj chłodną wodę

Uwielbiasz gorące prysznice? Cóż, to jest moment na zmiany. Chłodna, a raczej letnia woda do mycia i spłukiwania włosów tak naprawdę sprawdzi się lepiej. Bardzo wysoka temperatura szkodzi włosom, które pod jej wpływem otwierają łuski i tracą naturalne właściwości i siłę. Dlatego spłukiwanie głowy wodą w temperaturze ciała jest o wiele bardziej korzystnym wyjściem.

Zacznij nosić warkocz

Rozpuszczone włosy pięknie wyglądają, ale niestety są bardziej podatne na zniszczenia. Kołtunią się, zahaczają o siebie czy o odzież. Dlatego robią się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Najlepszą fryzurą dla nich jest warkocz lub luźny koczek, ale pod pewnym warunkiem! Zakładaj na włosy wyłącznie takie gumki, które będą luźne i delikatne, bez szarpania i wyrywania.

Nie zapomnij także o splataniu włosów w warkocz przed spaniem, by ochronić je przed ocieraniem o pościel.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here