Telefony komórkowe to urządzenia, dzięki którym możemy nie tylko dzwonić i wysyłać smsy, ale także korzystać z internetu oraz dodatkowych aplikacji. Dodatkowe pomoce i funkcje pozwalają nam urozmaicić codzienne używanie naszego sprzętu. Smartfony są obecnie najpopularniejszymi urządzeniami na rynku. Dzięki nim możemy szybko i sprawnie znaleźć najpotrzebniejsze informacje, a także skorzystać z ciekawych rozszerzeń i ustawień. Pamiętajmy także, że przy zakupie nowego telefonu musimy wybrać sieć, dzięki której skontaktujemy się z innymi osobami. Posiadanie karty jest bardzo ważne, ponieważ przyda nam się w wielu sytuacjach. Dzięki niej nie tylko wyślemy wiadomości, ale także zadzwonimy niemalże w każdym miejscu. Sieci oferują nam także dodatkowe pakiety, dzięki którym wykorzystamy dodatkowe minuty na rozmowy, dostaniemy więcej smsów, czy też skorzystamy z internetu w każdym miejscu. Orange jest jedną z najpopularniejszych sieci w Polsce. Jak zarejestrować numer w Orange?

Jak zarejestrować numer w Orange?

jak zarejestrować numer w orangeZ tej marki korzysta sporo użytkowników, którzy posiadają propozycje zarówno na kartę, jak i na abonament. Każdy może wybrać najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu zapłacimy tyle, ile potrzebujemy. W przypadku numeru na kartę nasze konto możemy doładować w każdej chwili i cieszyć się dodatkowymi usprawnieniami. Promocje i oferty sieci pozwalają nam cieszyć się wieloma możliwościami. Przy zakupie startera musimy pamiętać, że każdy numer trzeba zarejestrować.

Zasadę tą wprowadzono od lipca 2016 roku. Jak zarejestrować numer w Orange? Zrobimy to na kilka sposobów. Pierwsza, najłatwiejsza metoda to wysłanie sms’a, w którego treści musimy wpisać numer telefonu osoby, która jest już zarejestrowana w Orange. Wiadomość wysyłamy pod 80280 z numeru, który zakupiliśmy. Dzięki temu znajoma osoba dostaje sms’a z prośbą o naszą rejestracje. Musi ona potwierdzić taką usługę. Jeżeli wszystkie kroki zostaną zaakceptowane, wtedy w szybki sposób zyskamy nowy numer. Kolejną opcją jest także rejestracja w punkcie. Może to być nie tylko salon Orange, ale także kioski, sklepy, czy też inne obiekty, gdzie widnieje informacja o darmowej rejestracji numerów. Wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty oraz podać swoje podstawowe dane.

Dzięki temu po chwili pracownik odblokuje nam możliwość korzystania z nowego numeru. Ostatnia możliwość, którą także warto wziąć pod uwagę to rejestracja online w serwisie banku. Niektóre placówki oferują taką możliwość, dlatego warto wejść na swoje konto online w banku i sprawdzić czy możemy wykonać wszystkie kroki. W kolejnych etapach wystarczy wybrać bankowość mobilną i rejestrację numeru na kartę. Trzeba tylko wpisać swój nowy numer telefonu i karty SIM. Gdy wszystkie kroki zostaną zaakceptowane, to dostaniemy sms’a od Orange, w którym system poinformuje nas, czy rejestracja się udała.

Gdzie kupimy starter?

Takie możliwości sprawiają, że każdy wybierze najbardziej wygodną opcję. Jeżeli mieszkamy blisko punktu, w którym możemy zarejestrować numer, to niemal w każdym momencie mamy możliwość pójść do sklepu, salonu czy też do kiosku. Jest to bardzo szybki proces, ponieważ trzeba podać zaledwie kilka swoich danych. Dzięki rejestracji możemy cieszyć się wszystkimi funkcjami i usługami, które dostępne są na kartę. Przed tym procesem nikt nie może korzystać z usług, ponieważ każdy numer musi przejść przez tą krótką procedurę. Starter możemy zakupić w wielu miejscach. Znajdziemy je zarówno w sklepach, w kioskach, jak i w salonach wybranej sieci. Warto uprzednio zapoznać się z ofertami i wybrać najkorzystniejszą usługę, dzięki której skorzystamy z najprostszych rozwiązań.

Jaką sieć wybrać?

jak zarejestrować numer w orangeObecnie na rynku mamy do wyboru kilkanaście opcji, z których jedne są nieco mniej popularne, a inne znane wśród użytkowników telefonów. Najczęściej klienci decydują się na tą samą sieć, w której są bliskie jej osoby. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ w ten sposób skorzystamy z dodatkowych promocji i ciekawych usług. Z wybranej sieci możemy korzystać także za granicą, jednak w tym przypadku musimy pamiętać o aktywacji roamingu. Dzięki temu zyskamy możliwość kontaktowania się z najbliższymi nawet poza granicami naszego kraju. Pamiętajmy, aby wcześniej zapoznać się z zasadami użytkowania sieci i regulaminem. Dzięki temu dowiemy się najpotrzebniejszych informacji i sprawdzimy wszelkie dostępne usługi. Na stronie internetowej Orange znajdziemy możliwe pakiety, najpotrzebniejsze funkcje i dodatki. Warto zarejestrować się na witrynie sieci, ponieważ dzięki temu w szybki sposób sprawdzimy swój stan konta, a także które usługi mamy aktywowane. Poprzez stronę internetową możemy skontaktować się także z pracownikami sieci i uzyskać pomoc na forum internetowym. Dzięki temu rozwiążemy szybko swoje problemy i dowiemy się, jak aktywować najpotrzebniejsze funkcje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here