Pandemia koronawirusa odwróciła świat do góry nogami. Nie pozostała również bez wpływu na modę i nasze modowe wybory. Jak więc będzie wyglądała moda po pandemii i lockdownie? Czy będzie bardziej eko i zrównoważona? Miejmy nadzieję, że tak!

Przeczytaj też: https://www.dailyvibes.pl/moda-po-lockdownie-eko-i-zrownowazona/

Moda w nowej normalności

Pandemia koronawirusa sprawiła, że do sieci przeniosły się zarówno modowe pokazy, jak i zakupy. Nic dziwnego, konieczność pozostania w domu oraz izolacji wymusiła również na modowych sferach takie rozwiązania. Galerie handlowe przeniosły się niemal w całości do internetu, a wiele sklepów z ubraniami całkowicie zrezygnowało z kontynuowania sprzedaży stacjonarnej. Ponadto w pandemii zdecydowanie zmieniły się również nasze zwyczaje, jeśli chodzi o dobieranie strojów. Praca zdalna i przeniesienie życia do świata online, sprawiło, że postawiliśmy na to, co w modzie luźne, wygodne i dające swobodę. Szybko więc jasne spodnie dresowe, białe sneakersy, białe skarpetki, luźne t-shirty zaczęły również wychodzić z nami na ulice.

Izolacja była również dla nas dobrym czasem na to, aby przyjrzeć się temu, co znajduje się w naszej szafie, w czym ciągle czujemy się dobrze i komfortowo, a czego należałoby się już pozbyć. Coraz częściej zdajemy sobie też sprawę z tego, że mniej znaczy więcej, a w zawartości szafy bardziej liczy się jakość tego, co się w niej mieści, niż ilość ubrań i strojów.

Moda po pandemii – zrównoważona i ekologiczna

Co za tym idzie, są wielkie szanse na to, że moda po pandemii i lockdownie będzie bardziej zrównoważona. Częściej będziemy się zastanawiać nad tym, czy faktycznie chcemy kupić dane ubranie, czy rzeczywiście chcemy je nosić, czy też po prostu kusi nas kolejna promocja. Poza tym więcej skupiamy się nad tym, aby oszczędzać zarobione pieniądze. Kryzysowa sytuacja, którą wywołała pandemia, dotknęła przecież także rynku pracy i nikt z nas nie wie, jak pod tym względem będzie wyglądała nasza przyszłość.

Dlatego też przyszłość mody będzie opierała się na jakości materiałów i sposobów, w jaki szyte są ubrania. Lepiej nam dziś kupić to, co posłuży nam przez kilka dobrych lat niż to, co zniszczy się po pierwszym praniu. Modowa przyszłość rysuje się więc w jasnych barwach dla konsumentów, lecz w ciemniejszych dla tych, którzy na masową skalę produkują ubrania.

Ponadto coraz częściej również rozważamy zakup ubrań, które są wykonane z ekologicznych materiałów. Niekomfortowo czujemy się w ciuchach wykonanych z poliestru. Lepiej sięgnąć po te uszyte i wyprodukowane z organicznej bawełny, jedwabiu czy wiskozy.

Zobacz też: http://www.skarbykaszub.pl/jak-wybrac-perfumy-dla-niego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here