Rok szkolny się zaczął, a Ty wciąż nie uzupełniłeś/aś artykułów szkolnych dla Twojego dziecka? Pomoce szkolne są – oprócz podręczników – niezbędne na praktycznie każdej lekcji. Przejrzyj nasz przegląd najważniejszych artykułów dla dziecka, które powinieneś kupić w trakcie roku szkolnego.

Gdzie kupić tanie pomoce szkolne?

Zapewne zastanawiasz się, gdzie możesz wygodnie kupić wszystkie niezbędne rzeczy nie przepłacając. Nie musisz wcale wychodzić do sklepu – wszystko możesz kupić przez internet! 

Jakie rzeczy są niezbędne?

Przygotowując wyprawkę dla dziecka, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Podstawą jest oczywiście plecak, który będzie mieścił wszystkie pomoce szkolne. Ceny plecaków wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych – od Ciebie zależy jaki wybierzesz. Pamiętaj, że wybierając tańszą opcję, możesz spowodować, że Twoje dziecko będzie miało obciążone plecy. Często takie plecaki są słabo uszyte i wykonane z mało solidnych materiałów, co może powodować obtarcia i niewygodę w noszeniu. Porządny plecak szkolny wytrzyma kilka lat. Młodszemu dziecku możesz kupić dodatkowo odblaski, aby mogło je przyczepić do plecaka – będzie wtedy widoczne na drodze idąc czy wracając ze szkoły. Niektóre plecaki zawierają już wszyte elementy odblaskowe. Wiele przegródek sprawdzi się w przypadku, gdy Twoje dziecko nosi wiele rozmaitych artykułów – pomoce szkolne nie będą wtedy leżeć luzem i prościej będzie odnaleźć pożądaną rzecz. 

Osobno możesz dokupić worek na wf, aby zachować higienę. Oczywiście trzeba tu wspomnieć o stroju na wf, czyli zazwyczaj koszulce i spodenkach oraz butach zmiennych. Na basen zaopatrz dziecko w strój kąpielowy, ręcznik, klapki i czepek. 

Z innych pomocy szkolnych przyda się na pewno piórnik! W zależności od tego iloma artykułami posługuje się Twoje dziecko, wielkość piórnika może być różna. Na rynku dostępne są zarówno małe piórniki, tylko na kilka długopisów oraz duże, rozkładane, z wieloma przegródkami. Duży wybór znajdziesz w Kiosku Ruchu – pomoce szkolne możesz zamówić tam online. 

Oprócz flamastrów, ołówków, długopisów czy cienkopisów, które dziecko będzie trzymać w piórniku, potrzebne będą także zeszyty i okładki na nie. Wiele zeszytów będzie w kratkę, natomiast zeszyt do języka polskiego musi być w trzy linie, a dla starszych dzieci w jedną.. Zeszyt do muzyki powinien być w pięciolinię, która ułatwia rysowanie nut. Dopasuj także okładki do zeszytów, dzięki którym zeszyty nie zniszczą się tak szybko i nie będą zaginać w plecaku dziecka. 

Na lekcję plastyki i techniki, powinieneś zaopatrzyć dziecko w artykuły plastyczne takie jak plastelina, teczka z blokiem kolorowych i białych kartek, klej w sztyfcie, farby plakatowe i pędzle. Przydatny może być też klej, nożyczki i inne przybory, o których nauczyciel pewnie powie na zajęciach.

Zaopatrz dziecko również w bidon i pojemnik śniadaniowy na lunch, który pozwoli uniknąć przenikania zapachów z jedzenia na książki. Wybierając pudełko z przegródkami, będziesz mógł dołożyć dziecku oprócz kanapki, np. świeże warzywa i owoce.

Wybór artykułów szkolnych jest ogromny. Postaraj się kupić na początek te najważniejsze rzeczy, a następnie dokupować resztę w ciągu roku szkolnego, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here